Menu
{TPL_MINI_EDITOR_MOBILE-TEL} {TPL_MINI_EDITOR_MOBILE-EMAIL}
Obec Rabča
Rabča

Našim mamám, matkám a mamičkám

Našim mamám, matkám a mamičkám

Milé mamičky, krstné mamky, staré mamy,
dnes je druhá májová nedeľa, deň, ktorý je Vašim sviatkom. Deň, kedy si pripomíname Vašu výnimočnosť a dôležitosť. Ste to práve Vy, kto svoje deti nosí pod srdcom a potom ich vychováva.

Mama, je slovo kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé.
Mama - to je láska sama, prevtelená do ženy, je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá, pracovitá, obetavá...
Pri slove - mama si každý z nás predstaví svoju matku. Milú a dobrotivú, ktorá bdela pri našej postieľke, keď sme ochoreli, ktorá sa tešila z našich prvých krôčikov a ofúkala kolienko, keď sme spadli, ktorá pritúlila, zovrela v náručí, plakala s nami, keď sme už boli dospelí a bolo nám ťažko. Bola a je to mama, ktorá vedela a vie dať slovám najkrajšiu a najláskavejšie podobu. A je to tá istá mama, ktorej slová sme toľkokrát nevzali vážne a potom sme ju s ľútosťou prosili o odpustenie.
Dnes máme príležitosť poďakovať za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.
V mene Vašich detí Vám chcem poďakovať za každú rozprávku, pieseň, pekné slovo a nekonečnú lásku, ktorú im od narodenia odovzdávate.
Milé mamičky, krstné mamky, staré mamy,
prajem Vám, aby Vaše deti prinášali radosť ženám, ktoré ich nosili pod srdcom, a ktoré sa po narodení sa o ne starajú. Prajem Vám, aby sa vďaka Vašim deťom objavili vo Vašich očiach len slzy radosti. A prajem Vám veľa zdravia, Božieho požehnania a síl do výchovy Vašich ratolestí!

 

Všetko dobré Vám želám!                            Július Piták, starosta obce

 

 

 
Dátum vloženia: 10. 5. 2020 11:52
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 8. 2022 15:53
Autor: